14.12.2018r. Godz. 01:15Bieżące interwencje

ważniejsz zdarzenia w dniu 23.02.2017

dodano: 23 lutego 2017 o 19:02 | ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2017 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 12 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów i 7 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 28 zastępów  w sile 111 strażaków.

O godz 02:41 dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Kościerzycach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano objęte pożarem warsztat i część magazynową (około ¾ budynku). W pierwszej fazie podano cztery prądy gaśnicze na ognisko pożaru oraz dwa w obronie na pozostałą część budynku gdzie znajdował się kombajn. W pomieszczeniu warsztatowym znajdowały się butle z acetylenem i tlenem oraz dwie z propanem butanem, w celu schłodzenia butli utworzono specjalne stanowisko. W trakcie akcji ratowniczej dwóch ratowników zostało poszkodowanych ( jeden z OSP Czepielowice a drugi z JRG Brzeg), którzy po udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy zostali zabrani do szpitala. W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów w sile 29 strażaków. Akcja trwała 4,5 godziny.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga