14.12.2018r. Godz. 06:02Bieżące interwencje

ważniejsz zdarzenia w dniu 30.07.2017r

dodano: 30 lipca 2017 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2017 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów,22 miejscowe zagrożenia i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 11 osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 112 zastępów  w sile 483 strażaków.

Na terenie województwa doszło do pięciu wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostało dziewięć osób.

W Zielęcicach w powiecie brzeskim w wyniku nadmiernej prędkości doszło do wypadku samochodu osobowego. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniosła jedna osoba a druga z obrażeniami została zabrana do szpitala.

Na obwodnicy Opola doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wypadku cztery osoby zostały zabrane do szpitala.

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy siedem pożarów zboża na pniu oraz ściernisk. Największy miał miejsce w Strzelcach w powiecie namysłowskim gdzie spaleniu uległo około 3 ha.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga