24.10.2017r. Godz. 00:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia u dniu 12.12.2014

dodano: 12 grudnia 2014 o 17:12 | ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2014 o 00:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Oleśnie o godzinie 12:14 otrzymał zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Dobrodzień przy ul. Oleskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowany dwa zastępy straży pożarnej w sile dwunastu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi potwierdził informację wynikającą ze zgłoszenia. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Oleskiej z ul. Polną. W wyniku zderzenia ww. pojazdów obrażeń doznał kierujący ciągnikiem rolniczym.

Działania straży polegały:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej z ciągnika rolniczego, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Podczas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze był wstrzymany.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Brzegu o godzinie 19:45 otrzymał zgłoszenie dotyczące leżącego mężczyzny na drodze w miejscowości Bąków. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, informację wynikającą ze zgłoszenia.

Na chodniku leżał mężczyzna z brakiem krążenia i zatrzymanym oddechem.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano osobę poszkodowaną z przywróconymi czynnościami życiowymi. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa