20.02.2019r. Godz. 06:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.09.2016 r.

dodano: 10 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 11 września 2016 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 36 razy z czego 12 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 10 osób. W działaniach zaangażowanych było łącznie 65 zastępów i 286 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.38 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z uczestnictwem jednego samochodu osobowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 41 w pobliżu miejscowości Gryżów. Z uwagi na fakt, iż zgłoszenie było niedokładne oraz że do zdarzenia doszło na granicy obszarów chronionych dwóch powiatów na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z Nysy i Prudnika. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- samochód osobowy w przydrożnym rowie po dachowaniu

- osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na zewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej czterem osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego.

Na czas prowadzenia działań ruch drogowy na drodze krajowej nr 41 był zamknięty.

 

Dyżurny Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

kpt. Krzysztof Sobkowicz