17.12.2018r. Godz. 06:16Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 10.09.2016 r.

dodano: 10 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 11 września 2016 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 36 razy z czego 12 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 10 osób. W działaniach zaangażowanych było łącznie 65 zastępów i 286 strażaków.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.38 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z uczestnictwem jednego samochodu osobowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 41 w pobliżu miejscowości Gryżów. Z uwagi na fakt, iż zgłoszenie było niedokładne oraz że do zdarzenia doszło na granicy obszarów chronionych dwóch powiatów na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z Nysy i Prudnika. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- samochód osobowy w przydrożnym rowie po dachowaniu

- osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na zewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej czterem osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego.

Na czas prowadzenia działań ruch drogowy na drodze krajowej nr 41 był zamknięty.

Dyżurny Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz