12.12.2017r. Godz. 10:58Bieżące interwencje

Ważniejsze działania w dniu 13.06.2014r

dodano: 13 czerwca 2014 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 13.06.2014r straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 29 razy, w tym: 12 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

W zdarzeniach na drogach poszkodowanych zostało 6 osób w tym jedna śmiertelna.

W miejscowości Sowczyce pow. oleski sam. osobowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi wjeżdżając do rowu. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej zabezpieczyły i oświetliły teren akcji. Ewakuowały osobę poszkodowaną z pojazdu i przystąpiły do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

W godzinach porannych do Stanowiska Kierowania w Opolu wpłynęły zgłoszenia o konarach drzew które spadły na sam. osobowe. Działania prowadzone były na ul. Wrocławskiej i Szpitalnej. Po przybyciu straży pożarnej gałęzie i konary zostały pocięte i usunięte a samochody przekazane do zabezpieczenia właścicielom.

O godzi 12:17 na obwodnicy Brzegu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce straż zabezpieczyła teren działań, z pojazdu leżącego na dachu usunięto wyciek paliwa, zebrano płyny eksploatacyjne. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

W miejscowości Byczyna samochód osobowy wjechał na wysepkę na rondzie. W wyniku tego zdarzenia lekko poszkodowane zostały cztery osoby, po  udzieleniu przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy zostały przekazane przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Z-ca Dyżurnego Operacyjnego

SK OKW PSP