11.12.2017r. Godz. 16:17Bieżące interwencje

Ważniejsze działania w dniu 16.05.2015

dodano: 16 maja 2015 o 14:05 | ostatnia aktualizacja: 17 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 29 razy, w tym: 15 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 3 osób.

W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11.02 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Nowy Wachów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że samochód dostawczy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Wewnątrz uwięziona jest jedna nieprzytomna osoba.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsce zdarzenia

- wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuowaniu jej z pojazdu

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe.

Odcinek drogi na czas prowadzenia działań był zamknięty.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania