24.10.2017r. Godz. 00:29Bieżące interwencje

Ważniejsze działania w dniu 19.03.2016 r.

dodano: 19 marca 2016 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 19 marca 2016 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 35 razy z czego 24 pożary, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób.

1. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.02 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 46 w pobliżu miejscowości Dąbrowa. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – zastano dwa samochody osobowe po kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych

Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano patrolowi policji.

2. W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 19.16 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w pobliżu miejscowości Biskupice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- sprawdzeniu pojazdu pod kątem zasilania z instalacji gazowej

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych

Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia przekazano policji.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz