19.10.2017r. Godz. 05:28Bieżące interwencje

Ważniejsze działania w dniu 2.03.2016 r.

dodano: 2 marca 2016 o 14:03 | ostatnia aktualizacja: 2 marca 2016 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 32 razy z czego 7 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 8 osób.

1. W powiecie namysłowskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 9.12 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 454 w pobliżu miejscowości Jastrzębie. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym blokujące drogę. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby dorosłe, które o własnych siłach opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej jednej z osób uczestniczących w zdarzeniu, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zakręceniu dopływu gazu w instalacji gazowej oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych

- pomocy policji przy kierowaniu ruchem w komunikacji drogowej.

Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano patrolowi policji.

2. W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.46 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochody osobowego, do którego doszło na drodze krajowej 45 w pobliżu miejscowości Kuniów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – zastano pojazd stojący na kołach za przydrożnym rowem. Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- sprawdzeniu pojazdu pod kątem zasilania z instalacji gazowej

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych

Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia przekazano policji.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz