24.10.2017r. Godz. 00:33Bieżące interwencje

Ważniejsze działania w dniu 21.10.2016 r.

dodano: 21 października 2016 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 21 października 2016 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy z czego 2 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób. W działaniach zaangażowanych było łącznie 39 zastępów i 149 strażaków.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 8.39 przyjął zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego przez samochód osobowy, do którego doszło na parkingu sklepu wielkopowierzchniowego w Nysie przy ul. Zwycięstwa. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia, osoba poszkodowana doznała urazu głowy.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz