10.12.2018r. Godz. 07:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.03.2012

dodano: 30 marca 2012 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 31 marca 2012 o 12:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze działania w dniu 30.03.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.03.2012

O godzinie 5:54 pomiędzy miejscowościami  Wachów a Kocury (powiat oleski) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przybyły zastępy straży. Ratownicy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą sprzętu hydraulicznego do trzech poszkodowanych w samochodzie oraz  udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym.  Ewakuowano poszkodowanych na noszach typu deska. Do udzielania pomocy medycznej dołączyli także ratownicy medyczni. Niestety jednej osobie nie udało się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon. Pozostałe dwie odwieziono do szpitala. Droga na czas wykonywania czynności ratunkowych była zamknięta. Przyczyny wypadku bada policja.

O godzinie 8:56 przy wyjeździe z DK 45 w Dąbrówce Górnej (powiat krapkowicki) doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielał zespół ratownictwa medycznego. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo. działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, ograniczeniu wycieku oleju z jednego z pojazdów oraz użyciu sorbentu do neutralizacji oleju. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę jednego z pojazdów. Straty oszacowano na 21 tys.zł.

O godzinie 8:57 przy wyjeździe z Brzegu w kierunku na Oławę samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie. Na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego  udzielił kierowcy pomocy medycznej. Na miejscu  dwa zastępy straży zabezpieczały miejsce zdarzenia oraz usuwały skutki wypadku. Straty w tym przypadku wyniosły 5 tys.zł.

O godzinie 10:19 na trasie Wojniczki - Strzegów (powiat brzeski) został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia do poszkodowanego mężczyzny /prawdopodobnie uraz kregosłupa/,  który wykonywał prace w lesie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w karetce pogotowia znajduje się poszkodowany. Z uwagi na miękkie podłoże w lesie karetka ugrzęzła i zastęp straży pomógł w wydostaniu się karetki na utwardzoną drogę. Następnie wyznaczono teren do lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego gdzie można było przekazać poszkodowanego.

O godzinie 16;02 doszło do czołowego zdarzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Pawłowiczki (powiat kozielski).  Na miejscu zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Nastepnie dwóm poszkodowanym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez założenie kołnierzy ortopedycznych, opatrunków osłaniających, tlenoterapii, termoizolacji oraz wsparcia psychicznego. Poszkodowani zostali przekazani dwóm zespołom ratownictwa medycznego. Straty oszacowane zostały na 8 tys.zł.

O godzinie 22:07 doszło do zderzenia  samochodu osobowego z motorowerem w Ligocie Dolnej (powiat kluczborski). Poszkodowana została osoba kierująca motorowerem, której pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania dwóch zastepów straży polegały na zabezpieczeniu oraz oswietleniu miejsca zdarzenia, neutralizacji i usunięciu rozlanego paliwa za pomocą sorbentu.