17.12.2018r. Godz. 20:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 3.07.2016 r.

dodano: 3 lipca 2016 o 20:07 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2016 o 11:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W powiecie głubczyckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 1.21 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru drewnianej stodoły w miejscowości Babice. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych sześć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Brak osób poszkodowanych.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- podaniu trzech prądów wody w natarciu na palącą się stodołę

- podaniu trzech prądów wody w obronie na zagrożony sąsiedni budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy.

Po całkowitym zawaleniu się konstrukcji stodoły przystąpiono do dogaszania pożaru, następnie sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną pod względem ukrytych zarzewi ognia.

Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

2. W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.24 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w pobliżu miejscowości Ciarka. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z zawodowej jak i z ochotniczej straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce wypadku drogowego kierujący działaniami ratowniczymi po przeprowadzeniu rozpoznania ustalił, że w zdarzeniu brały udział 3. samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie 6. osób.

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym (w tym jednej w ciąży), a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdów.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz