12.12.2018r. Godz. 10:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 9.07.2016

dodano: 9 lipca 2016 o 21:07 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2016 o 11:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 7.02 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z uczestnictwem jednego samochodu osobowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 460 w pobliżu miejscowości Kruszyna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w betonowy słup energetyczny

- osoba kierująca pojazdem, nieprzytomna znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej i ewakuowaniu jej na zewnątrz pojazdu

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Z uwagi na ciężki stan zdrowia poszkodowanego na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR, który zabrał rannego do szpitala.

2. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11.52 przyjął zgłoszenie od dyżurnego z ratownictwa medycznego, że z powodu braku wolnej karetki pogotowia jest pilna potrzeba wyjazdu strażaków do zdarzenia, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 39 w pobliżu miejscowości Małujowice – atak epilepsji kierującego samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- samochód osobowy stoi na pasie awaryjnym

- osoba kierująca pojazdem, przytomna znajduje się poza pojazdem, którym łącznie podróżowały cztery osoby (w tym dziecko).

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

Stanowiska Kierowania