14.11.2018r. Godz. 18:31Bieżące interwencje

Ważniejsze wydarzenia w dniu 2.08.2018 r.

dodano: 2 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 68 razy. Odnotowaliśmy 19 pożarów, 45 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 120 zastępów, w sile 530. strażaków.

W Opolu mieszkaniec kamienicy wypalał w piecu kable elektryczne. W wyniku tego zdarzenia powstało zadymienie w kilku mieszkaniach a jedna osoba została poszkodowana (podejrzenie zatrucia CO). Strażacy wygasili w piecu i oddymili mieszkania w kamienicy. W tych działaniach udział brały trzy zastępy straży pożarnej .

W miejscowości Kadłub Wolny w powiecie oleskim, miało miejsce zdarzenie związane z podmuchem silnych wiatrów. W jego wyniku zerwany został dach na budynku gospodarczym o powierzchni około 200 m2. Na miejscu strażacy zabezpieczali zboże zgromadzone w tym budynku przy użyciu plandek i drewnianych łat. W działaniach ratowniczych brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski