19.12.2018r. Godz. 01:01Bieżące interwencje

Ważniejsze wydarzenia w dniu 8.08.2018 r.

dodano: 8 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 9 sierpnia 2018 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 67 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 46 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 19 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 134 zastępów, w sile 555. strażaków.

W Brzegu miał miejsce wypadek samochodu osobowego z rowerem. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana (dziecko przewożone na rowerze jako pasażer). Strażacy na miejscu zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pomagali Policji w kierowaniu ruchem. W tych działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej .

W miejscowości Kędzierzyn-Koźle na ul. Gliwickiej miało miejsce zdarzenie, w wyniku którego na drogę został wysypany rzepak. Pojazdy poruszające się po jezdni rozjeżdżając plony wyodrębniły z nich olej powodujący zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Na miejscu strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz zneutralizowali powstałe substancje oleiste w newralgicznych miejscach. Pozostałości roślinne uprzątnęła służba odpowiedzialna za utrzymanie drogi. W działaniach ratowniczych brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski.