10.12.2018r. Godz. 07:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 1.08.2016

dodano: 1 sierpnia 2016 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2016 o 10:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego  straż pożarna interweniowała 52 razy, w tym było: 9 pożarów, 41 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W sumie odnotowano  6 osób poszkodowanych. W działaniach ogółem udział  brały 83 zastępy w sile 353 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

Około godziny 14:30 na autostradzie A-4 doszło do wypadku drogowego. W wyniku uszkodzenia opony samochód ciężarowy uderzył w samochód osobowy. W efekcie oba samochody przebiły się przez bariery energochłonne i wjechały na pas drogowy w przeciwnym kierunku (na Katowice). Autostrada A-4 została zablokowana w obu kierunkach. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych z pojazdów, oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 150 tys. zł. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

Opracowanie:
Stanowiska Kierowania