24.02.2019r. Godz. 03:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2011 r.

dodano: 30 września 2011 o 16:09 | ostatnia aktualizacja: 21 października 2011 o 20:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2011 r.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2011 r.

O godzinie 17:58 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na 235 km autostrady A4 (powiat opolski). Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że poza jezdnią leży przewrócona na bok cysterna, z której wycieka bliżej nieokreślona substancja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ratowniczych oraz przeprowadzonym rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że zestaw przewoził ładunek 20 ton chloroformu z Francji na Ukrainę. W leżącej cysternie wskutek naporu cieczy doszło do rozszczelnienia klap rewizyjnych i niewielkiego wycieku medium. W związku z powyższym po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia niezwłocznie zamknięto dla ruchu kołowego autostradę w obydwu kierunkach. W chwili sporządzania niniejszej informacji na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów straży pożarnej, natomiast trzy kolejne znajdowały się w drodze.

 

Ponadto odnotowaliśmy osiem innych interwencji dotyczących zdarzeń z udziałem środków transportu, w następstwie których poszkodowanych zostało łącznie pięć osób. Do najpoważniejszego z nich doszło w miejscowości Reńska Wieś (powiat kozielski), gdzie wskutek niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu samochód ciężarowy zderzył się z osobowym. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznały dwie osoby, które zabrano do szpitala przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Nasze działania w tym przypadku ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz usunięcia jego skutków.

 

st. asp. Radosław Gruca