18.08.2018r. Godz. 20:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.07.2018 r.

dodano: 21 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 22 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 51 razy. Odnotowaliśmy 18 pożarów, 31 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 12 osób, w tym 2. śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 111 zastępów, w sile 509 strażaków.

W Opolu na ul. Kościuszki miał miejsce pożar w budynku wielorodzinnym. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie elektryczne w pralce zlokalizowanej w jednym z mieszkań. Ewakuowano jedną osobę z zagrożonego mieszkania klatką schodową, a trzy inne z mieszkania powyżej przy użyciu drabiny mechanicznej (ze względu na zadymienie klatki schodowej). Osoby poszkodowane zostały przekazane wezwanemu na miejsce zespołowi ZRM. Budynek po pożarze przewietrzono i sprawdzono pod kątem gazów toksycznych. W działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

W powiecie głubczyckim miał miejsce pożar budynku jednorodzinnego. W trakcie rozpoznanie ustalono, iż pali się pomieszczenie kuchenne a w nim znajduje się butla z gazem propan-butan. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru oraz obrony znajdujących się w bezpośrednim pobliżu zabudowań gospodarskich wraz ze znajdującymi się tam maszynami rolniczymi. Podczas działań na teren akcji przybyła osoba, która znajdowała się w tym budynku przed przybyciem zastępów straży pożarnej i uskarżała się na ból głowy. Strażacy przystąpili do udzielania jej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej a następnie przekazano ZRM.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł. bryg. Marek Kocielski