17.12.2018r. Godz. 21:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.07.2018 r.

dodano: 26 lipca 2018 o 00:07 | ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 51 razy. Odnotowaliśmy 18 pożarów, 32 miejscowe zagrożenia  i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby, w tym 1 śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 100 zastępów, w sile 423 strażaków.

O godz. 11:45  dyżurny stanowiska kierowania w Głubczycach przyjął zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Chomiąża. Pożarem objęte były 2 hektary pszenicy. Udające się do pożaru dwa zastępy z JRG Głubczyce najechały na wypadek drogowy między Braciszowem a Ciermięcicami. Samochód zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Poszkodowany został kierowca pojazdu. Jeden zastęp pozostał na miejscu wypadku, a drugi udał się do pożaru. Przy wypadku zabezpieczono teren działań, udzielono poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego. Drugi zastęp dojechał do pożaru, przy granicy z Czechami, gdzie paliła się pszenica na pniu po stronie polskiej, a po stronie czeskiej paliło się ok. 6 hektarów jęczmienia. Podano 7 prądów wody na palące się zboże, a właściciel pola oborał teren objęty pożarem. W działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej z pow. głubczyckiego i 4 zastępy straży z Czech.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania