17.12.2018r. Godz. 06:28Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.09.2011 r.

dodano: 29 września 2011 o 00:09 | ostatnia aktualizacja: 21 października 2011 o 19:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.09.2011 r.

W Głubczycach przy ulicy. Grunwaldzkiej zostaliśmy wezwani do wydobycia dwóch nieprzytomnych mężczyzn, którzy zasłabli prowadząc prace konserwacyjne przy podajniku zboża. Trzecią nieprzytomną osobę wyciągnęły z zagłębienia silosa osoby postronne. Do wewnątrz zagłębienia w silosie weszła rota ratowników straży pożarnej w aparatach ochrony dróg oddechowych i ewakuowała poszkodowanych na zewnątrz przy użyciu linki ratowniczej. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielił im pomocy. Atmosfera w silosie wykazywała ciągły wzrost stężenia tlenku węgla, dlatego podjęto decyzję o przeprowadzeniu sztucznej wentylacji obiektu przy pomocy agregatu oddymiającego. Rota ratowników wyposażona w specjalistyczny sprzęt wyczyściła i uruchomiła uszkodzony podajnik do zboża. Po dokonaniu tych czynności, przyrządy pomiarowe nie wykazywały podwyższonego stężenia tlenku węgla.

dyżurny operacyjny województwa

st.kpt. Rafał Bisowski