24.10.2017r. Godz. 00:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.06.2014

dodano: 1 czerwca 2014 o 14:06 | ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 13 razy, w tym: 3 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych została 1 osóba.

1. O godzinie 11.29 dyżurny stanowiska kierowania w Brzegu przyjął zgłoszenie dotyczące zadymienia w budynku urzędu gminy w miejscowości Lubsza. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że pali się w archiwum ww. urzędu na trzecim piętrze. Silne zadymienie spowodowało, że strażacy musieli pracować w aparatach ochrony drug oddechowych.

Działania straży polegały na:

- zabezpieczenie miejsca zdarzenia,

- odłączenie zasilania linii energetycznej,

- ugaszenie pożaru,

- ewakuacja części mienia (dokumentów) do pomieszczenia nie objętego pożarem,

- wyniesienie nadpalonych dokumentów na zewnątrz budynku,

- przewietrzenie budynku,

- sprawdzenie budynku na obecność gazów toksycznych - wynik negatywny (0ppm).

Spaleniu uległo ok. 3 m bieżących dokumentów. Straty ok. 2 tys. zł. Uratowane mienie ok. 1,5 mln. zł. Miejsce zdarzenia przekazano z zaleceniami Wójtowi Urzędu Gminy Lubsza.

2. O godzinie 13.18 dyżurny stanowiska kierowania w Kluczborku otrzymał informację od strażaków ochotników z OSP Byczyna, że pod ich remizą zatrzymał się motocyklista uskarżający się na silny ból w klatce piersiowej. Przebywający w tym samym czasie w remizie druhowie udzielili kierującemu motocyklem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dyżurny stanowiska kierowania w Kluczborku natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa