12.12.2018r. Godz. 11:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.06.2014

dodano: 17 czerwca 2014 o 15:06 | ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2014 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 23 razy, w tym: 10 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

1. W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 5.15 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na autostradzie A4 (280 km – kierunek Katowice). Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe

- w wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby znajdujące się poza pojazdami.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy

- odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

Z uwagi na zdarzenie, które miało miejsce na granicy administracyjnej naszego województwa opolskich strażaków wspomagali strażacy z Pyskowic (województwo śląskie).

2. W powiecie głubczyckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 07.09 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego na trasie Zubrzyce - Lewice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że:

- samochód osobowy leży na dachu w rowie przy drodze

- osoba kierująca znajduje się wewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na:

- przy pomocy narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej wewnątrz pojazdu

- ewakuowaniu wraz z zespołem ratownictwa medycznego poszkodowanego kierowcy do karetki

- przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego, który został

zadysponowany przez lekarza będącego na miejscu zdarzenia.

Po skończeniu czynności operacyjnych miejsce zdarzenia przekazano policji.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa