17.12.2018r. Godz. 02:03Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 22.06.2014

dodano: 22 czerwca 2014 o 08:06 | ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2014 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym: 9 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

1. W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 6.41 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Bzionków. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- samochód osobowy na łuku drogi zjechał do rowu i dachował

- osoby poszkodowane wyszły z pojazdu o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy

- odłączeniu akumulatora i postawienie pojazdu na koła

- przekazaniu poszkodowanych przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

2. W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.02 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Gorzów Śląski. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy wraz z przyczepką z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu. Kierujący przewoził w samochodzie i w przyczepce: kury, indyki, kaczki, gołębie, papugi i króliki w różnym wieku.

Działania strażaków polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem

- odłączeniu akumulatora

- za pomocą sprzętu hydraulicznego wydobyto z przewróconego na bok pojazdu i przyczepy zwierzęta w klatkach.

Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia padło 15 szt. kurcząt.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa