11.12.2018r. Godz. 16:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.06.2014

dodano: 30 czerwca 2014 o 11:06 | ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym: 3 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 7.26 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na autostradzie A4 (218 km kierunek Wrocław). Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy (bus i autobus)

- busem podróżowało 5 osób, które znajdowały się poza pojazdem – jedna osoba poszkodowana

- autobusem podróżowały dwie osoby, które również znajdowały się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zamknięciu jednego pasa ruchu w kierunku Wrocławia

- sprawdzeniu pojazdów pod względem ewentualnych wycieków substancji ropopochodnych i

płynów eksploatacyjnych – nie stwierdzono

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej

przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Po usunięciu uszkodzonych pojazdów wznowiono ruch.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa