24.02.2019r. Godz. 01:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.06.2018 r.

dodano: 8 czerwca 2018 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2018 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 43 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 83 zastępy w sile 365 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

Przed godziną 9 do straży pożarnej w Namysłowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Pożarem objęte było poddasze i elewacja budynku. Zachodziło podejrzenie, że w budynku znajduje się jego mieszkaniec. Strażacy przeszukali dom i nie potwierdzili obecności właściciela budynku. Następnie przy użyciu wody i piany ugasili palący się budynek. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono. W działaniach brało udział 9 zastępów straży pożarnej,zespól ratownictwa medycznego , policja oraz pogotowie energetyczne.

 

Około godziny 17 w miejscowości Ochodze (pow. opolski) po gwałtownych opadach deszczu doszło do podtopień kilku posesji. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych budynków i posesji. Układali worki z piaskiem w celu zabezpieczenia przed wodą.

 

 

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł. asp. Elżbieta Zalewska