22.04.2018r. Godz. 16:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.12.2017 r.

dodano: 8 grudnia 2017 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 9 grudnia 2017 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu 8 grudnia na terenie woj. opolskiego odnotowano 6 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i trzy alarmy fałszywe. We wszystkich zdarzeniach w sumie uczestniczyło 56 zastępów straży pożarnej, i 200 strażaków. We wszystkich zdarzeniach urazom uległo 5 osób, jedna osoba zginęła.

O godz. 16.39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego, oraz busa na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Sołtysy. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG w Oleśnie i Wieluniu, a także trzy zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, uwolnieniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych jednego z poszkodowanych który uległ zakleszczeniu w pojeździe, oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozostałym poszkodowanym.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania