22.09.2018r. Godz. 15:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.07.2018 r.

dodano: 13 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 39 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 73 zastępy, w sile 299 strażaków.

O godzinie 11:49 dyżurny straży pożarnej w Opolu przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Niemodlinie. Pojazd był zaparkowany na chodniku, a kierująca opuściła go przed przybyciem straży. Po dojeździe strażaków zabezpieczono teren prowadzonych działań, podano prąd piany na palącą się komorę silnika i ugaszono pożar. W pierwszej fazie działań wstrzymano ruch na drodze krajowe nr 46. W tym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, a pożar nie przedostał się do części pasażerskiej pojazdu. W działaniach brały udział 3 zastępy w sile 9 strażaków.

Po godzinie 18 doszło do zdarzenia drogowego na DW 459 w miejscowości Chróścina. Samochód osobowy zjechał z drogi i znajdował się w rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły samochód. Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny z Komendy Powiatowej PSP w Brzegu zadysponował do wypadku 3 samochody straży pożarnej w sile 14 strażaków. Nasze działania to : zabezpieczenie terenu działań, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z poszkodowanych oraz zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. Poszkodowani zostali zabrani do szpitali w Opolu i Brzegu. Ruch na DW 459 był wstrzymany.

Dyżurny SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska