11.12.2018r. Godz. 17:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.05.2018 r.

dodano: 25 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 26 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób, w tym 1 śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 48 zastępów, w sile 206 strażaków.

Około godz. 16:30 na drodze krajowej nr 40 w okolicy Ronda Milenijnego w Kędzierzynie-Koźlu doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i dostawczego. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób, w tym dwuletnie dziecko. Jeden z kierowców został uwięziony w pojeździe i strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli go z samochodu. Wszystkim udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołom ratownictwa medycznego. W działaniach brał udział również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego oraz 4 zastępy straży pożarnej . Na czas prowadzonych działań ruch był zablokowany.

Do straży pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu przy ul. Ozimskiej. Na miejsce udały się 4 zastępy straży. Po przybyciu strażacy zabezpieczyli teren działań  i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania. Pożar powstał od włączonego do prądu żelazka. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Opracowanie:

Stanowisko Kierowania