12.12.2018r. Godz. 10:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.08.2018 r.

dodano: 28 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 36 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 25 miejscowych  zagrożeń  i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 64 zastępy, w sile 281 strażaków.

Przed godziną  15, strażacy z KP PSP w Brzegu udali się do wypadku przy ul. Starobrzeskiej. Doszło tam do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Poszkodowana została jedna osoba – motocyklista. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego. Następnie odłączono akumulatory w pojazdach Po wypadku droga była zablokowana przez uszkodzone pojazdy. W działaniach brały udział 3 zastępy straży w sile 8 strażaków.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania