16.12.2018r. Godz. 22:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.01.2012

dodano: 21 stycznia 2012 o 17:01 | ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2012 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 21.01.2012

O godzinie 7:39 doszło do potrącenia osoby pieszej /śmiertelnie/ na DK 38 na trasie Grobniki-Widok (powiat głubczycki). Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia orzaz usunięciu elementów powypadkowych pojazdu.

O godzinie 8:10 zgłoszono do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie o wypadku na DK 46 w miejscowości Sidzina. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia 2 zastępów straży pożarnej stwierdzono wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego. Działania straży polegały na wydobyciu osoby poszkodowanej z rozbitego pojazdu oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Straty uszkodzonych pojazdów oszacowano na 80 tys.zł.

O godzinie 9:48 doszło do wypadku samochodu ciężąrowego z naczepą na A4 234 km w kierunku na Wrocław (powiat opolski). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia 2 zastępów straży samochód z naczepą leżał w rowie. Na miejscu był zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się poszkodowanym kierowcą. Podjęte działania straży to: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, na czas prowadzenia akcji zamknięcie jednego pasa ruchu na drodze, odłączenie akumulatorów oraz sprawdzenie zbiorników z paliwem. Nie stwierdzono wycieku paliwa, ponieważ na desce rozdzielczej paliła się już rezerwa paliwa. Przypuszczalną przyczyną wypadku było wpadnięcie w poślizg na skutek pęknięcia opony. Straty w tym zdarzeniu wyniosły około 350 tys.zł.

O godzinie 13:16 w miejscowości Biała (powiat prudnicki) samochód osobowy uderzył w róg budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu jednego pasa  i kierowaniu ruchem na drodze, odcięciu dopływu prądu do akumulatora, zamknięciu zaworu instalacji LPG, w którą wyposażony był pojazd oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Osób poszkodowanych w tym zdarzeniu, nie zanotowano. Straty oszacowano na 2 tys.zł.