13.12.2017r. Godz. 20:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.01.2013r

dodano: 1 stycznia 2013 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2013 o 16:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia z 1.01.2013 r.

W Nysie na ul Bończyka, o godz 3.55 doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze w budynku pięciokondygnacyjnym. W zdarzeniu poszkodowane zostało sześć osób, trzem z nich kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy, ewakuowano dwudziestu dwóch mieszkańców. W akcji brało udział pięć zastępów straży, spaleniu uległo całe mieszkanie oraz nadpaleniu okna na wyższych kondygnacjach. Straty w pożarze oszacowano na 300 tys. a uratowane mienie na 5 milionów.

W Dobrzyniu w powiecie brzeskim o godz 8.50 doszło do pożaru domu wolnostojącego. W pożarze śmierć poniósł jeden z lokatorów a drugi został ranny. W akcji brało udział osiem zastępów straży, straty materialne oszacowano na 50 tys. a uratowane mienie na 200 tys.

W Strzelcach Opolskich o godz 14.15 na ulicy Strzelców Bytomskich na chodniku zasłabł mężczyzna. Ze względu na brak ambulansu PRM poprosił Państwową Straż Pożarną o pomoc i zadysponowanie zastępu ratowniczego. Do działań niezwłocznie wyjechał jeden zastęp PSP. Na miejscu zastano poszkodowanego bez podstawowych czynności życiowych oraz lekarza ze szpitala w Strzelcach Opolskich, który był na spacerze. Wspólna półgodzinna resuscytacja doprowadziła do przywróceniu oddechu i krążenia poszkodowanego. Do zdarzenia zadysponowany został także śmigłowiec LPR z Gliwic. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca.

W wyniku wypadków drogowych poszkodowane zostały dwie osoby:
- w Ładzy (powiat namysłowski) śmiertelne potrącenie pieszego
- w Leśnicy (powiat strzelecki) zjechanie z drogi do lasu.

Autor: asp. sztab. Piotr Labusga - SKKW w Opolu