21.10.2017r. Godz. 08:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.01.2015r

dodano: 1 stycznia 2015 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2015 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 28 razy: w tym 11 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brały 54 zastępy i 218 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 3 osoby zostały poszkodowane.

O godzinie 4:47 w miejscowości Łężce pow. k-kozielski doszło do zdarzenia drogowego w którym poszkodowana została jedna osoba. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ,zastałem sam. leżący na boku poza jezdnią DK-38. W samochodzie znajdowała się jedna osoba poszkodowana .Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu na desce ortopedycznej oraz udzieleniu KPP. Po przyjeździe ZRM na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana została przekazana. Dalsze działania JOP polegały na pomocy Policji poprzez oświetlenie miejsca zdarzenia do celów dochodzeniowych i przeszukiwania terenu w pobliżu miejsca zdarzenia celem ustalenia innych osób poszkodowanych, biorących udział w zdarzeniu.

W Nysie o godzinie 9 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem sam. osobowego. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na poboczu drogi w kępie drzew znajduje się rozbity samochód osobowy. Trzy osoby jadące tym samochodem zostały ewakuowane przez policjantów i znajdowały się w odległości ok 10 m od rozbitego pojazdu przy radiowozach. Po zabezpieczeniu terenu działań udzielono KPP wszystkim podróżującym pojazdem - założono kołnierze ortopedyczne udzielono wsparcia psychicznego, a następnie przekazano przybyłemu na teren działań ZRM. Po zbadaniu poszkodowanych lekarz nie zdecydował o zabraniu ich do szpitala i przekazał do dyspozycji Policji.

W miejscowości Zubrzyce doszło do wypadku z udziałem sam. osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Głubczyce zastano samochód osobowy na dachu leżący w rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się w karetce ZRM. Działania JRG polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewróceniu samochodu na koła, odłączeniu dopływu prądu od akumulatora, usunięciu pozostałości po kolizji.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki