24.10.2017r. Godz. 00:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.02.2012

dodano: 1 lutego 2012 o 00:02 | ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2012 o 10:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Przed północą dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krapkowicach zadysponował zastęp straży do otwarcia budynku jednorodzinnego  w Gogolinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację od sąsiadów, że od dwóch dni dwie osoby, które zamieszkują w tym budynku nie dają znaku życia. Na miejsce przybył także zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy wyważyli drzwi umożliwiając wejście służbie medycznej. W mieszkaniu stwierdzono obecność  dwóch osób dorosłych, przytomnych. Pomiary wykonane przez strażaków wykluczyły obecność tlenku węgla. Zespół ratownictwa medycznego zabrał osoby te na obserwację do szpitala.

8:07 W Gogolinie przy ul. Ligonia w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu doszło do wypadku drogowego 2 samochodów osobowych. 2 osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i pomocy policji przy kierowaniu ruchem samochodów. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę około 12 tys. zł.

9:45 Na rzece w miejscowości Bodzanów,w powiecie nyskim powstał zator lodowy powodujący spiętrzenie wody zagrażające zalaniem  przyległych posesji. Podtopieniem zagrożone były budynki gospodarcze. Strażacy przy użyciu sprzętu burzącego z drabiny wspartej o brzegi  rozbili zator na długości 30 m. Działania te doprowadziły do  udrożnienie przepływu i obniżenie poziomu wody.

13:03 Łowoszów (pow.  Olesno) DW 494 zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym. Osób poszkodowanych nie ma. Działania straży  polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji, odłączeniu akumulatora z samochodu osobowego, kierowaniu ruchem oraz usunięciu z jezdni pozostałości z rozbitych pojazdów. Na czas prowadzenia działań ruch odbywał się wahadłowo.