25.05.2018r. Godz. 22:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.03.2018 r.

dodano: 1 marca 2018 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 2 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy 21 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 23 osoby zostały poszkodowane. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 84 zastępy, w sile 331 strażaków.

O godz. 9.44 do Stanowiska Kierowania PSP w Brzegu wpłynęła informacja o wzbudzeniu czujki tlenku węgla w pasażu handlowym. Do działań skierowano jednostki Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce działań stwierdzono podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla u 9 osób. Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi ewakuowano je i przetransportowano do pobliskiego szpitala.

Po godz. 14 w miejscowości Szydłów doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba. Przybyłe na miejsce jednostki Straży zabezpieczyły miejsce działań i udzieliły Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Poszkodowany został przekazany zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania