22.10.2017r. Godz. 04:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.04.2017r

dodano: 1 kwietnia 2017 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 73 razy. Odnotowaliśmy 62 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 145 zastępów, w sile 700 strażaków.

Większość zdarzeń to pożary traw, nieużytkowych powierzchni rolniczych – odnotowaliśmy ich ok 50.

W miejscowości Lubrza pow. prudnicki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch sam. osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe zderzone czołowe, osoby podróżujące jednym z pojazdów znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręcono zbiornik LPG w samochodzie, przy użyciu narzędzi hydraulicznych ewakuowano osoby uwięzione w pojeździe, udzielono KPP poszkodowanym których następnie przekazano przybyłym na miejsce ZRM.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania