22.04.2018r. Godz. 04:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.04.2018r.

dodano: 1 kwietnia 2018 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2018 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 55 zastępów, w sile 223 strażaków.

W miejscowości Grodków straż pożarna została zadysponowana do pomocy pogotowiu w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie który zasłabł na chodniku. Mimo prowadzonych czynności krożeniowo-oddechowych będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

W miejscowości Kotlarnia, w wyniku najprawdopodobniej wtargnięcia zwierzyny na drogę doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy wypadł z drogi, na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez pogotowie na obserwacje do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania