20.07.2018r. Godz. 22:01Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.05.2018 r

dodano: 1 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 2 maja 2018 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 21miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 81 zastępów, w sile 324 strażaków.

O godzinie 7:39 wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie który osunął się ze skarpy i wpadł do wyrobiska. Zadysponowane zostały jednostki z Krapkowic oraz Specjalistyczne Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Opola. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano starszego mężczyznę leżącego na skarpie nieczynnego wyrobiska Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego w bezpieczne miejsce a następnie udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przeprowadzonych badaniach przez ZRM osoba została przekazana rodzinie.

W godzinach wieczornych strażacy z Opola zostali zadysponowani do pomocy Pogotowiu w czynnościach medycznych przy osobie poszkodowanej. Wspólnie z Pogotowiem przeprowadzono kwalifikowaną pierwszą pomoc, niestety mężczyznę po dwóch zawałach nie udało się uratować, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania