16.08.2018r. Godz. 08:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.06.2018 r

dodano: 1 czerwca 2018 o 20:06 | ostatnia aktualizacja: 4 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 61 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 47 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy  fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 107 zastępów, w sile 494 strażaków.

W miejscowości Zawadzkie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Poszkodowana jedna osoba została przewieziona do szpitala śmigłowcem LPR. Na czas działań DW 901 była zamknięta.

W Opolu, na ul. Lwowskiej, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem czterech pojazdów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy.

W wyniku gwałtownych opadów atmosferycznych oraz towarzyszących im silnych podmuchów wiatru, odnotowaliśmy 29 zdarzeń. Głównie dotyczyły wypompowania wody z zalanych piwnic, posesji oraz usunięcia połamanych drzew i gałęzi. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach: głubczyckim (7) i opolskim (17)

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania