24.04.2019r. Godz. 09:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.08.2014r

dodano: 1 August 2014 o 10:08 | ostatnia aktualizacja: 4 August 2014 o 06:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenach powiatów krapkowickiego, kozielskiego, strzeleckiego i głubczyckiego prowadzone były  działania dotyczące pompowań wody z zalanych piwnic oraz posesji spowodowane silnymi opadami deszczu. Odnotowaliśmy łącznie 122 zdarzenia z czego 106 to usuwanie skutków opadu deszczu.

Ważniejsze zdarzenia:

1. W powiecie krapkowickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 06.27 przyjął zgłoszenie dotyczące zalewania posesji w miejscowości Dobieszowice. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 12 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że zalanych zostało 36 posesji, w tym 6 budynków mieszkalnych, gdzie poziom wody sięgał miejscami około 1,5 metra. Zalane zostały obiekty mieszkalne w części parterowej. W pozostałych posesjach zalane zostały garaże, pomieszczenia gospodarcze, stodoły, piwnice, szamba. Z uwagi na dużą liczbę zdarzeń zadysponowano do pomocy zastęp wężowy z pompami wysokiej wydajności z powiatu opolskiego w ramach odwodu operacyjnego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

2. W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 09.08 przyjął zgłoszenie dotyczące zalania ul. Nowowiejskiej (droga powiatowa na odcinku ok. 400 m). Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 13 zastępów straży pożarnej, których działania polegały głównie na układaniu worków i rękawów przeciwpowodziowych w celu uniemożliwieniu przelania się jej na okoliczne zabudowania mieszkalne. Ruch na ww. drodze został wstrzymany, a policja zorganizowała objazd. Od godziny 16.50 droga jest przejezdna.

Dyżurny Operacyjny|
Stanowiska Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
kpt. Krzysztof Sobkowicz