14.11.2018r. Godz. 19:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.08.2018 r

dodano: 1 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2018 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 88 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 70 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 159 zastępów, w sile 672 strażaków. Większość zdarzeń to usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych które zagrażały osobom postronnym lub mieszkańcom a znajdowały się w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

W wyniku silnych wiatrów które przeszły w godzinach wieczornych nad częścią woj. opolskiego straż interweniowała 14 razy. W większości były to połamane konary lub gałęzie drzew. W Miejscowości Nowy Dwór Prudnicki doszło do uszkodzenia poszycia dachowego na 3 budynkach gospodarczych, nie odnotowano osób poszkodowanych, strażacy zabezpieczyli dachy przy pomocy plandek.

W miejscowości Faustianka na DK 42 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba której została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc a następnie została przetransportowana śmigłowcem LPR-u do szpitala. W czasie działań i czynności policyjnych droga była zablokowana.

W miejscowości Ligota Górna na DK 11 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące sam. osobowym doznały obrażeń, została im udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc a następnie przekazano pod opiekę ZRM. Jeden z samochodów ciężarowych zjechał na pobocze przewracając się na bok. Działania polegały również na usunięciu substancji ropopochodnej z jezdni u zabezpieczeniu wycieków. Podczas działań droga była zablokowana.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania