21.10.2017r. Godz. 08:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.09.2016

dodano: 1 września 2016 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 2 września 2016 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 49 razy. Odnotowaliśmy 21 pożarów oraz 28 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 73 zastępów, w sile 332 strażaków.

W miejscowości Grodzisko, pow. oleski, podczas rozładunku nawozu z naczepy/wywrotki samochodu ciężarowego doszło do kontaktu z napowietrzną linią średniego napięcia. Kierujący, 37 letni mężczyzna, został porażony prądem, pomimo długotrwałej reanimacji, lekarz stwierdził zgon.

W Kietrzu doszło do uszkodzenia rury odwadniającej instalację gazową. Strażacy ewakuowali ok. 30 osób z 7 domów. Pogotowie gazowe zabezpieczyło miejsce uszkodzenia oraz zlikwidowało zagrożenie. Kierujący działaniem ratowniczym pozwolił mieszkańcom na powrót do domów.

opracowanie:
Stanowisko Kierowania