16.12.2018r. Godz. 06:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.09.2018 r.

dodano: 2 września 2018 o 00:09 | ostatnia aktualizacja: 2 września 2018 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 48 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 37 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 85zastępów, w sile 345 strażaków.

O godzinie 16:30 w miejscowości Domaszowice na DK 42 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z drogi, dachował. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci). Osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przygotowano lądowisko dla śmigłowca LPR. Przybyłe zespoły ZRM i LPR przetransportowały wszystkich uczestników zdarzenia na dalszą hospitalizację.

W wyniku gwałtownych opadów atmosferycznych jakie przeszły nad woj. opolskim do godziny 24.00 straż odnotowała 26 interwencji, najwięcej w pow. nyskim 16 i opolskim 10. Były to głównie podtopienia posesji i zalania piwnic, nie odnotowano większych strat oraz osób poszkodowanych. Część interwencji jest jeszcze obsługiwana.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania