19.02.2019r. Godz. 03:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.10.2016r.

dodano: 1 października 2016 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 2 października 2016 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 75 zastępów w sile 325 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

W miejscowości Szymiszów powiat strzelecki doszło do pożaru stodoły przyległej do budynku mieszkalnego. W miejsce działa zostało skierowanych 12 zastępów straży pożarnej. W pierwszej fazie podano dwa prądy gaśnicze w obronie budynku mieszkalnego oraz trzy prądy gaśnicze w natarciu na objętą już całkowicie pożarem stodołę. Z stodoły ewakuowano znajdujące się tam zwierzęta. Nikt w tym pożarze nie został ranny.

W Brzegu przy ulicy  Staromiejskiej zostaliśmy wezwani do zidentyfikowania nieznanej substancji, która mogła stwarzać realne zagrożenie dla mieszkańców. Na czas działań z budynku ewakuowano ponad 20 osób. Na miejsce prowadzonych działań wezwany został samochód rozpoznania chemicznego z Kędzierzyna - Koźla. Przeprowadzona identyfikacja substancji nie potwierdziła zagrożenia.

 

 

 

Dyżurny Operacyjny

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł.bryg. Rafał Bisowski