14.12.2017r. Godz. 14:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.10.2017r.

dodano: 1 października 2017 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 2 października 2017 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy  13 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 59 zastępów w sile 255 strażaków.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania  Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie Koźlu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby w tym jedno dziecko. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz neutralizacji płynów silnikowych.

W Chróścinie w powiecie opolskim doszło do potracenia osoby przez pociąg pośpieszny, w wyniku tego zdarzenia potracona osoba poniosła śmierć na miejscu a okoliczności zdarzenia bada policja i prokuratura. Działania w tym przypadku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Oficer Operacyjny Województwa

kpt. Roman Felusiak