23.10.2017r. Godz. 09:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 01.12.2014

dodano: 1 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2014 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy, w tym 13 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 54 zastępy i 210 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

O godz. 04:45, dyżurny opolskiego stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze autobusu w miejscowości Ochodze powiat opolski. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono i oświetlono teren działań oraz wstrzymano ruch w obu kierunkach. Na miejscu zastano palący się cały autobus. W początkowej fazie kierowca podjął samotną próbę gaszenia autobusu gaśnicami proszkowymi znajdującymi się na wyposażeniu pojazdu, a po przybyciu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej podano 2 prądy gaśnicze wody oraz 1 prąd gaśniczy piany ciężkiej. Ratownicy ze względu na silne zadymienie i niebezpieczne dla zdrowia gazy pożarowe pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pojazdu ratownicy schładzali pojazd oraz odłączono w nim akumulatory, a następnie sprawdzono go przy użyciu kamery termowizyjnej. Nikt w pożarze tym nie został ranny a straty materialne oszacowano wstępnie na 210 tys.pln.

Sporządził:

st. kpt. Rafał Bisowski