21.10.2017r. Godz. 08:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2013

dodano: 2 stycznia 2013 o 16:01 | ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2013 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. O godz. 03:05 zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Niemodlinie. Z kamienicy ewakuowano siedem osób w tym dwójkę dzieci. Jedna z osób ewakuowanych zatruła się gazami pożarowymi i została odwieziona do szpitala. Strażacy podali prądy wody na palące się wyposażenie mieszkania na pierwszym piętrze, odłączyli zasilanie energii elektrycznej, zamknęli główny zawór gazu, przy użyciu agregatu oddymiającego usunęli dym z klatki schodowej. Straty oceniono na pięćdziesiąt tysięcy złotych. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia z paleniska pieca węglowego. Podczas prowadzenia działań gaśniczych jeden ze strażaków został niegroźnie poparzony.

2. po godz.22 w miejscowości Błotnica Strzelecka na szlaku kolejowym doszło do zderzenia lokomotywy spalinowej z pociągiem sieciowym. W pociągach przebywało w sumie siedem osób. Poszkodowane cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Doszło do wycieku oleju napędowego z lokomotywy spalinowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy 4.osobom poszkodowanym, przepompowali około 600 litrów paliwa z uszkodzonego zbiornika lokomotywy do zbiorników zastępczych. Działania ratownicze straży pożarnej zakończono po godz.2 w nocy.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny