14.12.2018r. Godz. 09:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2018r.

dodano: 2 stycznia 2018 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2018 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 13 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 37 zastępów, w sile 144 strażaków.

O godzinie 8:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie przebywajacym w łazience domu wielorodzinnego w Prudniku który prawdopodobnie zatruł się tlenkiem wegla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdzono obecność tlenku węgla w powietrzu. Źródłem tlenku węgla był piecyk gazowy w łazience. Działania ratownicze strażaków polegały na:- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu okien w mieszkaniu i drzwi wejściowych (przewietrzeniu mieszkania), ciągłym monitorowaniu obecności tlenku węgla w mieszkaniu- udzieleniu KPP lokatorowi (tlenoterapia bierna 100% tlenem oraz wsparcie psychiczne). Przytomnego poszkodowanego przekazano Pogotowiu Ratunkowemu.

O godzinie 11:30 W miejscowości Racławice Śląskie w powiecie prudnickim doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym.Działania ratownicze strażaków polegały na:  podaniu jednego prądu gaśniczego wody,  otwarciu okien w pomieszczeniach na 1 piętrze i oddymieniu tych pomieszczeń oraz klatki schodowej,  wyniesieniu na zewnątrz i dogaszaniu elementów wyposażenia pokoju, monitorowaniu temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej, gaszeniu sadzy w kominie przy użyciu wilgotnego piasku, rozbiórce części drewnianego stropu pomiędzy parterem i pierwszym piętrem w celu dotarciu do zarzewi ognia powstałych wokół komina (działania prowadzono w 5 pomieszczeniach - 2 na parterze oraz 3 na 1 piętrze). W działaniach brały udział 4 zastępy w sile 14 strażaków.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania