19.03.2019r. Godz. 02:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.01.2019 r.

dodano: 2 stycznia 2019 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2019 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 42 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia i 7 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 103 zastępy, w sile 449 strażaków.

Po godzinie 12 do dyżurnego straży pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Kamienica na DK 46. Samochód typu bus z przyczepą wjechał do rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły go przed przybyciem straży. Po przyjeździe strażacy zabezpieczyli teren działań, udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączyli akumulator. Poszkodowanych zabrał do szpitala zespół ratownictwa medycznego. Podczas działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Wieczorem w Chróścinie doszło do pożaru samochodu osobowego stojącego na poboczu drogi. Przybyły na miejsce zdarzenia trzy zastępy straży pożarnej zabezpieczyły  i oświetliły teren. Następnie pracujący w aparatach oddechowych strażacy ugasili płonące auto z użyciem piany gaśniczej. Po ugaszeniu sprawdzono pojazd kamerą termowizyjną.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska