19.02.2019r. Godz. 20:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.02.2012r.

dodano: 2 lutego 2012 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2012 o 10:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godziny 8:44 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Oplu otrzymał zgłoszenie pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Karłowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy podali dwa prądy wody w natarciu, rozebrano część dachówek, podsufitki oraz obudowę kominka. Najprawdopodobniej niesprawny kominek był przyczyną tego pożaru. Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej. Dzięki bardzo sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 200 tys.zł, a straty wyniosły 15 tys.zł.

W miejscowości Zimna Wódka około godziny 12:41 najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru szopy oraz wiaty. Budynki te bezpośrednio przylegały do zabudowań gospodarczych sąsiedniej posesji. Działania straży polegały na obronie zagrożonych budynków, ewakuacji zagrożonego mienia oraz ugaszeniu pożaru. Do zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. W wyniku tego pożaru spaleniu uległo 50 świń, które znajdowały się w budynku, gdzie przed przybyciem straży pożarnej doszło do zawalenia się dachu. Z uwagi na rozmiar i czas trwania pożaru nie było możliwości przeprowadzenia ewakuacji zwierząt. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna, podczas podejmowania próby gaszenia pożaru przed przybyciem straży pożarnej. W zdarzeniu tym uratowano mienie o wartości 500 tys.zł, a straty oszacowano na 350 tys.zł.

sporządził: dyżurny operacyjny województwa

mł.kpt. Łukasz Olejnik