26.03.2017r. Godz. 16:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.02.2017

dodano: 2 lutego 2017 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2017 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 6 osob. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 74 zastępy w sile 305 strażaków.

O godz 14:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze dachu kamienicy w Strzelcach Opolskich na ul. Marka Prawego. Pożarem objęty był strop mieszkania na drugim piętrze kamienicy. Przyczyną pożaru było rozszczelnienie komina na wysokości stropu. W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży. Z budynku strażacy ewakuowali w sumie dwadzieścia cztery osoby (w tym trzynaście dzieci). Mieszkanie w którym spłonął strop nie nadaje się do zamieszkania, ewakuowaną rodzinę w lokalu zastępczym umieścił OPS. W czasie akcji gaśniczej do ratowników zgłosiła się matka z pięcioletnim dzieckiem, któremu pierwszej pomocy medycznej udzielili strażacy z JRG Strzelce Op. W najpoważniejszym wypadku drogowym do którego doszło w Mąkoszycach w powiecie brzeskim poszkodowane zostały trzy osoby. W zdarzeniu brało udział pięć pojazdów w tym autobus. Poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z JRG Brzeg.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga