24.02.2019r. Godz. 02:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.03.2012

dodano: 2 marca 2012 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 3 marca 2012 o 00:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.03.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.03.2012

O godzinie 16:14 w Michałowicach (powiat brzeski) doszło do  pożaru w budynku jednorodzinnym. Po wstępnym rozpoznaniu dwóch zastępów straży stwierdzono, ze w pokoju na pierwszym pietrze pali się sufit z paneli drewnianych przylegający bezpośrednio do palącego się wnętrza komina. Właściciel budynku przed przybyciem straży częściowo zdemontował sufit. Ratownicy ugasili pożar, przy pomocy szczotki kominiarskiej przeczyścili komin oraz wybrali sadze z wyczystki znajdującej się w piwnicy. Straty wyniosły ogółem 3 tys.zł, uratowano mienie o wartości 250 tys.zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru były nieszczelności w przewodzie kominowym.

O godzinie 16:55 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w Praszce (powiat oleski) na DK 45, gdzie przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców . Przed przybyciem dwóch zastępów straży zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej jednej osobie. Osobę poszkodowaną przewiózł do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia oraz usunięciu skutków wypadku. Straty w pojazdach oszacowane zostały na  8 tys.zł.

O godzinie 19;14 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponował dwa zastępy straży do palącego się samochodu osobowego przy ulicy Wiejskiej koło Castoramy w Opolu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali palącą się komorę silnika samochodu. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu. Następnie w pojeździe zakręcono zawory na butli z gazem LPG. Pojazd sprawdzono kamerą termowizyjną. Przypuszczalną przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 1 tys.zł, a uratowane mienie na 2 tys.zł.